Kupowanie prezentów to trudna sztuka, zwłaszcza jeśli wiemy, że osoba, którą chcemy obdarować ma wyszukany gust i ceni produkty wysokiej jakości. By mogła się cieszyć zarówno z pięknego wyglądu, jak i walorów użytkowych podarunku, warto wybrać na prezent pościel jedwabną lub poszczególne jej elementy, takie jak prześcieradło jedwabne czy poszewki o różnych wymiarach. Dlaczego zadowolą one nawet osoby, które mają wysokie wymagania co do jakości używanych rzeczy?

Dla kochających delikatność i miękkość

Jednym z najważniejszych wyróżników pościeli jedwabnej, na który wskazują jej miłośnicy, jest niezwykła gładkość i bardzo przyjemne odczucia dotykowe. Śpiąc pod pościelą jedwabną można naprawdę poczuć się jak w bajce. Jest ona przyjemna dla ciała i delikatna jak chmurka. Dlatego sprawdzi się szczególnie w sypialni osób, które są bardzo wrażliwe na dotyk szorstkiego materiału, nie tylko dzieci. Będą one na pewno zadowolone z tak wspaniałego produktu jak pościel z jedwabiu. Jeżeli będzie ona tylko odpowiednio konserwowania, można liczyć na to, że przetrwa wiele lat w niezmienionym stanie. Jedyne o czym trzeba pamiętać, to delikatność prania. Nie zaleca się prać pościeli jedwabnej w pralce, ale ręcznie i to poruszając tylko lekko materiałem w wodzie, ponieważ zmoczony szybko może stracić swoja formę. Trzeba też zawsze suszyć jedwab na płasko.

Pościel jedwabna ulgą dla skóry z problemami

Delikatność pościeli jedwabnej jest nie bez znaczenia także dla osób, które zmagają się z wysypkami czy egzemą lub cierpią na trądzik. Takie zmiany mogą dawać szczególne dolegliwości nocą, szczególnie kiedy ocieramy ciałem o szorstką pościel czy prześcieradło. Dzięki miękkości pościeli jedwabnej, a także dzięki temu, że jej naturalne włókno zawiera białko zwierzęce, skóra będzie znacznie bardziej ukojona. Zmniejszą się stany zapalne oraz swędzenie. Warto wypróbować takie zbawienne działanie pościeli jedwabnej zwłaszcza w przypadku łojotokowego czy też atopowego zapalenia skóry. Osobom ze zmianami trądzikowymi czy też chcącym zapobiec zmarszczkom zaleca się z kolei spanie na poszewce jedwabnej. Jest ona na tyle gładka, że skóra ocierając się o nią nie zagina się.

Idealna temperatura

Istnieje grupa ludzi, którzy odczuwają zimno nawet schowani pod kołdrą. Chodzi na przykład o dzieci, osoby starsze czy mające problemy z krążeniem. Pościel jedwabna ma tę zaletę, że szybko się nagrzewa od ciała osoby odpoczywającej i osiąga optymalną temperaturę oraz ją zatrzymuje. Nie trzeba więc używać dodatkowych koców, czy innych okryć lub ubierać się w ciepłe piżamy. Z kolei w lecie jedwab jest przyjemnie chłodny. Prześcieradło jedwabne można zastosować jako przykrycie nawet jeżeli jest bardzo gorąco. Niektóre osoby bowiem nie wyobrażają sobie zaśnięcia bez okrycia, nawet jeżeli za oknem panuje letni upał. Prześcieradło jedwabne w takiej sytuacji nie dopuści do przegrzania, ponieważ dobrze przepuszcza powietrze, ale także wchłania wyprodukowaną przez ciało człowieka wilgoć. Dlatego można liczyć, że wyroby jedwabne, takie jak poszetki jedwabne, prześcieradła czy cały komplet pościeli, zapewnią odpoczywającym idealny komfort cieplny.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl