Małe dzieci spędzają wiele godzin w łóżku. Nawet przedszkolak korzysta jeszcze nieraz regeneracyjnej drzemki. Ze względu na swoją wrażliwą skórę, maluchy potrzebują dużo delikatności właśnie tam, gdzie czeka na nie relaks i wypoczynek, a mianowicie w sypialni. Dlaczego prześcieradła jedwabne to najlepszy wybór do pokoju dziecięcego? Czy chodzi tylko o ich miękkość? Otóż posiadają one znacznie więcej walorów, które sprawiają, że warto wybrać właśnie jedwab w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie naszych pociech.

Skuteczna walka z alergenami

Niestety dzieci są niezwykle narażone na alergię, a dzieje się tak ponieważ ich układ odpornościowy atakowany uczulającymi patogenami nie potrafi jeszcze poradzić sobie z odpowiednią ochroną organizmu. Dlatego to także ważne, by pościel oraz prześcieradła dla dzieci wybierać pośród tkanin, które mają właściwości antyalergiczne. Dlaczego prześcieradła jedwabne można do takich zaliczyć? Przede wszystkim ze względu na to, że włókna jedwabiu ściśle do siebie przylegają, więc jest to środowisko niekorzystne jeżeli chodzi o lajkowanie alergenów, na przykład pleśni czy roztoczy. Z tego względu jeżeli dziecko ma problemy z alergią wziewną, czy też skórną, najlepiej jak najszybciej zmienić prześcieradła na jedwabne.

Głęboki i regenerujący sen dzięki miękkości

Wiadomo, jak ważny jest niczym niezmącony sen dla prawidłowego rozwoju dziecka. Trzeba wiedzieć, że to podczas snu mózg ma wiele pracy związanej na przykład z uporządkowaniem nowych informacji. To ważne więc, by stworzyć maluchowi komfortowe miejsce do spania. Dzięki prześcieradłom jedwabnym i ich niezwykłej miękkości, dziecko można się w łóżku szybko rozluźnić i rozgrzać, ponieważ ten materiał sprawnie nabiera temperatury około 34 stopni Celsjusza, czyli idealnej do snu. Miękkość jedwabiu sprawia, że dzieci śpią głębiej i bez nocnych wybudzeń między innymi dlatego, że nie czują dyskomfortu spowodowanego niewygodną pościelą.

Idealna cyrkulacja powietrza

Oprócz komfortu termicznego, prześcieradła jedwabne także szybko wchłaniają wilgoć i ją oddają, a więc stają się przyjemnie suche, nawet jeśli maluch się spoci. To jednak jest mało prawdopodobne dzięki regulacji cieplnej jaką daje jedwab, ale zdarza się na przykład jeżeli piżamka jest za ciepła. Materiał ten przepuszcza powietrze, co jest niezwykle ważne jeżeli chodzi o cechy dobrej bielizny pościelowej, szczególnie do pokoju dziecięcego.

Naturalne leczenie wysypek

Dzieci mają tendencję do podrażnień skóry i wysypek właśnie ze względu na to, że skóra jest niezwykle delikatna. Jak zauważono, spanie na prześcieradle jedwabnym sprawia, że te zmiany goja się szybciej. W kontakcie z naturalnym materiałem dziecko może odczuwać znacznie mniej nasilone swędzenie. Takie wysypki i inne dolegliwości skórne towarzyszą nie tylko alergikom, ale czasem zdarzają się każdemu dziecku.

Jak widać istnieje wiele powodów, dla których warto zainwestować w prześcieradło jedwabne do pokoju dziecięcego. Można wtedy liczyć na to, że maluch będzie mógł się cieszyć odpowiednim komfortem cieplnym, cyrkulacją powietrza, ochroną przed alergenami oraz ulgą w problemach skórnych.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl