Nieprzespane noce z powodu niewygodnej pościeli, czy też alergii spowodowanych namnażaniem się w niej silnie działających patogenów to już przeszłość. Wystarczy tylko zmienić prześcieradło na jedwabne. Ten prosty krok to inwestycja w zdrowie, dobre samopoczucie i głęboki sen, ale także doskonałą kondycję skóry, ponieważ aminokwasy zawarte w białku zwierzęcym, które ma w sobie jedwab powodują, że skóra staje się gładka i nawilżona. Jakie jeszcze zalety posiadają prześcieradła jedwabne i dlaczego warto mieć chociaż jedną sztukę mimo ich wysokiej ceny?

Niezwykła miękkość i komfort cieplny

To prawda, że w porównaniu z innymi typami prześcieradeł, jedwabne są kosztowne, jednakże wszystko wskazuje na to, że są naprawdę warte swojej ceny. Prześcieradła jedwabne są bardzo miękkie i delikatne w dotyku. Leżąc na nich można się więc naprawdę zrelaksować i odprężyć. Zdecydowanie skraca to czas zapadania w sen. Zdecydowaną zaletą prześcieradeł jedwabnych jest komfort termicznym, którego nie daje żaden inny materiał. W lecie nie są one mokre, nawet jeżeli temperatura jest wysoka, ponieważ dobrze wchłaniają wilgoć, a także ją oddają, zaś w zimie dopasowują się do temperatury ciała śpiącej osoby i dbają o to, by ona nie spadała. Nie sposób także nie docenić antyalergiczności jedwabiu, dzięki czemu prześcieradła z tego materiału znajdują swoje zastosowanie w łóżkach dziecięcych, ale także dorosłych alergików czy osób starszych, które maja słabsza odporność na alergeny.

Wygoda w lecie

Prześcieradło jedwabne może w lecie pełnić rolę lekkiego okrycia zamiast kołdry. O wiele lepiej spełni się w tej roli niż koc. Używanie jedwabiu jest w lecie niezwykle komfortowe, ponieważ dla większości ludzi korda, gdy jest na zewnątrz gorąco, powoduje ogromną niewygodę. Pod jej ciężarem pocimy się i mamy problemy z oddychaniem. Podobnie bywa nawet z cienkimi kocami, które nie przepuszczają powietrza. Zdecydowanie lepiej postawić wtedy na prześcieradło jedwabne, które będzie otulało ciało miękkością i delikatnym dodatkiem. Dodatkowo zapewni optymalną temperaturę, ponieważ będzie przyjemnie chłodne, a jednocześnie będzie utrzymywało ciepło osoby śpiącej.

Jak zadbać o prześcieradło jedwabne?

Jeżeli zależy nam na wysokim poziomie higieny, prześcieradło powinno być regularnie prane, jednakże bezwzględnie nie wolno tego robić w pralce, nawet na najdelikatniejszym programie. Pralka może sprawić, że prześcieradło jedwabne się rozciągnie i straci swoją formę. W grę wchodzi jedynie pranie ręczne w ciepłej wodzie z delikatnym środkiem, na przykład odrobiną płatków mydlanych, z których robi się pianę. Suszenie prześcieradła powinno odbywać się na płasko. Nie wieszamy go w żadnym wypadku na suszarce, ponieważ jest tak delikatne, że mogłoby się odkształcić.

Tak traktowane prześcieradło z jedwabiu przez wiele lat zachowa swój piękny wygląd, kształt i delikatność oraz kolor. Warto więc zamienić kilka prześcieradeł, w których bawełna łączona jest z dużą ilością poliestru na jedno czy dwa doskonałej jakości prześcieradła jedwabne, by móc cieszyć się przez długie lata niezrównanym komfortem.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl