Kiedy śpisz na bawełnianych poszewkach, około 60% drogich kremów i serum na noc wchłania się w poszewkę. Jedwabne poszewki na poduszki, w przeciwieństwie do bawełny, nie chłoną kosmetyków. Ta zaleta jedwabiu jest szczególnie prawdziwa dla kobiet, które dokładnie dbają o skórę i oczekują maksymalnego efektu stosowania kosmetyków.

Jedwab idealnie dostosowuje się do temperatury naszego ciała i zapewnia niezbędne dodatkowe ciepło, jest idealny dla osób cierpiących na zaburzenia krążenia, bóle stawów, reumatyzm i zapalenie stawów.

Wiele osób z chorobą Parkinsona ma problemy ze snem, ponieważ trudno im zmienić pozycję ciała w łóżku. Trudności te są mniej zauważalne, jeśli pacjent śpi na jedwabiu i używa jedwabnych ubrań do spania. Ze względu na gładkość materiału pacjentowi łatwiej jest zmienić pozycję w łóżku. Ważną różnicą i zaletą naturalnego jedwabiu, Jedwabna pościel to też dobra cyrkulacja powietrza oraz zdolność do szybkiego wchłaniania wilgoci i jej odparowywania.

Naturalny jedwab nie toleruje „chemii”. Od wybielaczy zmienia kolor na żółty, od proszków do prania staje się kruchy. Płyny zawierające alkohol niekorzystnie wpływają na pościel. Suszenie w pełnym słońcu lub w bębnie suszarki uszkadza włókna. Jedwabne prześcieradła można prasować tylko po „niewłaściwej” stronie.

Prześcieradła jedwabne można prać w wodzie o temperaturze nie wyższej niż 30 stopni. Wysokie temperatury mogą uszkodzić włókno. Jedwab nie toleruje silnego tarcia i skręcania, podczas prania ręcznego należy zachować szczególną ostrożność, a podczas prania w pralce wybrać delikatny tryb.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
You don't have permission to register