Zimową porą łóżko szczególnie kojarzy nam się z ciepłem i ukojeniem. Po całym dniu przebywania na powietrzu czy w klimatyzowanym biurze, gdzie temperatura jest niska marzymy tylko o tym, by wylądować w pościeli, która nas ogrzeje i pozwoli się zrelaksować. Czy w związku z tym prześcieradło jedwabne nadają się na zimę. Na pierwszy rzut oka robią one wrażenie zimnych, ale czy tak jest w rzeczywistości? Okazuje się, że jedwab na zimę to opcja idealna.

Prześcieradło jedwabne na zimne noce

Jedną z zalet prześcieradeł jedwabnych jest piękny, luksusowy wygląd. Ich zastosowanie w aranżacji sypialni sprawia, że całe wnętrze nabiera niewymuszonego przepychu. Doskonale dopasowują się one do wielu stylistyk. Będą pięknie wyglądać zarówno w sypialni minimalistycznej, skandynawskiej, klasycznej, ale także oczywiście glamour. Te wyjątkowe atuty sprawiają, że coraz więcej osób stawia na inwestycję w jedwab. Ponadto oczywiście nie sposób nie wspomnieć o wysokiej jakości wyrobów z naturalnego jedwabiu. Czy jednak jest to materiał praktyczny do sypialni, zwłaszcza zimą?

Delikatność, miękkość i dyskretny urok to tylko jedna grupa cech prześcieradeł jedwabnych. Jeżeli mówimy i aspekcie praktycznym, to pod uwagę należy wciąż przede wszystkim doskonała termoregulację, co jest niezwykle ważne w zimie. Kiedy kładziemy się do zimnego łóżka trwa to zazwyczaj kilka minut, by ciało oddało swoje ciepło, a ono w kolei zostało zatrzymane przez pościel i ogrzewało nas przez całą noc. Dzięki prześcieradłom jedwabnym ten proces przebiega szybciej i materiał sprawnie nagrzewa się do temperatury około 34 stopni Celsjusza, co jest także optymalną temperaturą zimą w sypialni. Przez całą noc można więc liczyć na miły komfort cieplny, ponieważ jedwab się nie wychładza. Dodatkowo, jeżeli przegrzejemy się pod ciepłą kołdrą lub w zbyt ciepłej piżamie, prześcieradło jedwabne wchłonie tę wilgoć, dzięki czemu nie będzie trzeba znosić efektu mokrego łóżka.

Jak zadbać o czystość prześcieradła jedwabnego w zimie?

Jak wynika z obserwacji użytkowników, prześcieradła jedwabne znacznie dłużej zachowują czystość i świeżość w porównaniu z innymi materiałami. Ściśle ułożone włókna jedwabiu sprawiają, że nie absorbuje ono kurzu i bakterii tak łatwo jak chociażby luźno tkana bawełna. Produkty z jedwabiu można więc prać rzadziej niż w lecie. Oczywiście nie wolno robić tego w pralce, ale delikatnie przesuwając ręką tkaninę w dużej misce. Jeżeli dodatkowo dodamy do płukania pół szklanki octu białego, tkanina nie będzie żółknąć, co w przypadku białych prześcieradeł jedwabnych jest bardzo ważne dla zachowania ich ładnego wyglądu.

Prześcieradła jedwabne można w zimie suszyć zarówno w domu, jak i na tarasie, Na podwórku nie ma bowiem takiego ostrego słońca jak w lecie, więc tkaninie nie grozi odbarwienie. Materiał trzeba ułożyć na płasko, na przykład na dużym i grubym ręczniku. Nie ma potrzeby prasowania prześcieradła z jedwabiu, ponieważ po rozłożeniu na łóżku rozprostuje się ono samo. Nie trzeba także wysokiej temperatury stosować ze względów higienicznych, by pozabijać bakterie, ponieważ nie namnażają się one jedwabiu tak jak w innych materiałach. Jeżeli jednak użytkownik dla lepszej estetyki ma potrzebę wyprasować takie prześcieradło, to powinien to zrobić zaledwie lekko ciepłym żelazkiem, by nie uszkodzić bardzo delikatnej, szlachetnej tkaniny,.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl