Delikatna i wrażliwa skóra dziecka potrzebuje odpowiedniego traktowania, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego prześcieradła do pokoju dziecięcego. Okazuje się, że podłoże, na którym śpi maluch może pozytywnie oddziaływać na jego zdrowie i samopoczucie. W końcu w łóżku małe dzieci spędzają wiele godzin dziennie. Dlaczego prześcieradła jedwabne to najlepsza opcja do sypialni dziecięcej?

Miękkość i spokojny sen

Prześcieradła jedwabne są tak bardzo delikatne w dotyku i miękkie, że w żaden sposób nie podrażniają skóry dziecięcej, która także przecież cechuje się niezwykłą delikatnością i podatnością na otarcia. Niekiedy dzieci mogą mieć problemy z zasypianiem właśnie na skutek kontaktu skóry z twardą, drapiącą i niewygodną pościelą. Jedwab pozwala szybko rozluźnić się również mięśniom, a jego dodatkowa właściwość, czyli oddawanie ciepła sprawia, że ciało może się odprężyć i zapaść szybko w błogi sen. Nocny wypoczynek jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka już od najmłodszych lat aż po wiek nastoletni. Z tego względu warto zadbać o to na czym dziecko śpi i w jaki sposób oddziałuje to na jego ciało i zmysły. Delikatny jedwab to najwyższy stopień komfortu.

Znacznie zmniejszona ilość patogenów powodujących alergię

Alergie różnego pochodzenia, zarówno te skórne jak i wziewne, to pośród dzieci obecnie kwestia niezwykle powszechna. Dzięki zastosowaniu materiałów, w których roztocza oraz zarodniki pleśni grzybów nie bytują zbyt chętnie, można ograniczyć symptomy uciążliwej alergii praktycznie do zera. Dlatego właśnie prześcieradła jedwabne są szczególnie polecane do sypialni dzieci, które wykazują objawy uczuleń, ale można je także stosować prewencyjnie. Spanie na jedwabiu to redukcja swędzenia skóry, a także problemów z oddychaniem.

Dzięki temu, że jedwabiu nie pierze się w popularnych środach takich jak proszki czy płyny do prania, zredukowana zostaje także szansa na alergię wywołaną przez środki chemiczne. Pranie prześcieradła jedwabnego ogranicza się bowiem do płukania w czystej wodzie, ewentualnie z dorobią octu czy soku z cytryny. Przy zażółceniach można je także umyć w hypoalergicznych płatkach mydlanych. Takie łagodne środki są w pełni bezpieczne dla dziecka.

prześcieradło jedwabne 160x200 - Prześcieradła jedwabne do sypialni dziecięcej

Odpowiednia termoregulacja czyli komfort termiczny

Dużym problemem w sypialni dziecięcej może być przegrzewanie się i pocenie w lecie oraz niedostateczne dogrzanie w zimie. Prześcieradła jedwabne szybko nagrzewają się w chodne miesiące od temperatury ciała dziecka i oddając to ciepło, powodują przyjemny komfort termiczny. Z drugiej strony w lecie pozostają zupełnie chłodne. Jedwab jest znany z tego, że doskonale wchłania wilgoć, ale nie zostaje mokry bowiem równie szybko schnie. Przy zastosowaniu prześcieradeł jedwabnych nie ma więc problemu z budzeniem się w mokrej pościeli, co nie należy do przyjemności, niezależnie od wieku dziecka.

Jak widać, takie właściwości jedwabiu jak miękkość, delikatność, hypoalergiczność i odporność na rozwój patogenów oraz doskonały komfort termiczny, czynią te produkty najlepszym wyborem do sypialni dziecięcej.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl