Zdrowy sen jest niezwykle ważny dla prawidłowego rozwoju dziecka. Musi być on głęboki i niczym nie zakłócony. Niestety zdarza się tak, że przez dobór niewłaściwej pościeli dziecko wiele razy wybudza się w nocy, czy też nie może wieczorem zasnąć. Jak temu zapobiegać? Najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego będą poszewki jedwabne. Dlaczego można tak powiedzieć?

Idealna temperatura oraz doskonałe odprowadzanie wilgoci

Poszewki jedwabne mają przede wszystkim zasadniczą zaletę, która je odróżnia od poszewek z innych materiałów. Zapewniają odpowiednią termoregulację. Dlatego w lecie są przyjemnie chłodne, zaś zimą ciepłe. Niekiedy to właśnie niekomfortowe odczucia związane z temperaturą materiału, na którym dziecko kładzie głowę, są przyczyną wybudzeń czy też problemów z zaśnięciem. Rano nasza pociecha budzi się wtedy rozdrażniona i płaczliwa. Jak się okazuje, rozwiązanie jest bardzo łatwe. Nawet jeżeli maluch w nocy się spoci, jedwab bardzo dobrze odprowadza wilgoć, a więc jest przyjemnie suchy. To kolejny jego walor, który cenią nie tylko dzieci.

Poszewki jedwabne w walce z alergiami

Dzięki specjalnym właściwościom włókien jedwabiu, nie rozwijają się na nich alergeny, takie jak groźne dla zdrowia zarodniki grzybów czy pleśni. Dlatego też dzieci śpiące na poszewkach jedwabnych wykazują mniej objawów alergii wziewnej czy też kontaktowej. To niezwykle ważne, by zadbać o zdrowy sen alergika, ponieważ stale nasilająca się alergia może doprowadzić do astmy. Warto więc zainwestować w poszewki, które chronią malucha przed groźnymi patogenami, które mogą doprowadzić do uczulenia. Zdecydowaną zaletą, która przemawia za tym, że poszewki jedwabne nadają się do pokoju dziecięcego jest fakt, że nie pierze się ich w detergentach czy proszkach, które także mogą uczulać, szczególnie przy dotyku materiału do skóry twarzy. Jedwab bowiem pierze się tylko w czystej wodzie z niewielkim dodatkiem rozpuszczonych, neutralnych dla skóry dziecka płatków mydlanych. Dzięki temu jest on zupełnie bezpieczny dla dziecka w każdym aspekcie.

Miękkość i komfort

Wiele dzieci ze względu na swoją wrażliwą i delikatną, szczególnie na buzi skórę, nie może zasnąć na twardej pościeli, jaką bywa nawet starannie wybrana bawełna z najlepszych upraw, nie mówiąc już o korze czy też poliestrze, który jest nieprzyjemny w dotyku. Poszewki jedwabne to zaś niezwykła wygoda ze względu na to, że ich miękkości nie da się porównać z żadnym innym materiałem. Dziecko będzie miało więc zapewnioną idealną wygodę i warunki do tego, by szybko zasnąć oraz nie wybudzać się przez całą noc. Dzięki temu może rano wstać wypoczęte i gotowe do codziennych, rozwijających wyzwań.

Pamiętajmy bowiem, że sen to czas regeneracji mózgu i przetwarzania bodźców, które docierają do malucha w dzień. Nie sposób więc przecenić jego roli w życiu dziecka. Wiadomo więc już, jak ważny jest taki element związany ze snem, jak dobór poszewek.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl