Jedwab to synonim luksusu i nieporównywalnego z niczym komfortu. Nic dziwnego, ponieważ wyroby z tego naturalnego materiału są dla skóry niczym muśnięcie delikatnego piórka. Wszystko to dzięki wykorzystaniu przędzy tworzonej z kokonu jedwabnika morwowego bądź dębowego. Jakie walory użytkowe posiada pościel jedwabna i dlaczego warto w nią zainwestować?

Zalety pościeli jedwabnej

Dlaczego pościel jedwabna, tak jak inne wyroby z tego materiału materiału, jest droga? Przede wszystkim ze względu na długi i wieloetapowy proces pozyskiwania i przetwarzania włókien, ale nie tylko. Miękkości i delikatności pościeli z jedwabiu nie da się porównać do żadnego innego materiału, a jakość premium musi kosztować, ponieważ to zakup na lata. W nocy, kiedy szczególnie ważny jest komfort, który warunkuje porządny i zdrowy wypoczynek, nic nie sprawdza się tak dobrze jak jedwab. Nadaje się szczególnie do sypialni osób, które mają skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień oraz alergii. Pościel jedwabna ma bowiem właściwości antyalergiczne i bardzo sprzyja zdrowiu skóry. Poleca się ją dla cierpiących na egzemy, wysypki czy łojotokowe bądź atopowe zapalenie skóry, ponieważ zdecydowanie łagodzi dyskomfort związany z tymi dolegliwościami.

jedwab pościel 160x200 - Pościel jedwabna- właściwości i zalety

pościel jedwabna

Kolejną bardzo ważną zaletą pościeli jedwabnej są doskonałe właściwości termoregulacyjne. W lecie pościel ta jest przyjemnie chłodna, zaś w zimie doskonale grzeje. Nie ma więc potrzeby kupowania oddzielnych kompletów pościeli na zimną i gorącą porę roku. Dobrze wchłania i oddaje wilgoć, a co za tym idzie, nawet osoby, które się silnie pocą, będą mogły mieć w nocy upragniony komfort. W pościeli jedwabnej nie rozwijają się grzyby ani pleśń, więc jest to bezpieczny wybór, także do sypialni dziecięcej.

Jedwab morwowy czy dębowy?

Te dwa rodzaje szlachetnej tkaniny powstają poprzez wykorzystanie materiału z kokonu jedwabnika żerującego na dwóch rodzajach drzew - morwie lub dębie. Jedwab pozyskiwany z kokonu jedwabnika morwowego jest perłowy, elastyczny i bardzo delikatny. Z kolei jedwab dębowy ma barwę bardziej szarawą i jest nieco bardziej szorstki, jednakże wciąż bardzo przyjemny w dotyku. Jeżeli chodzi o właściwości fizyczne, nie ma praktycznie żadnego znaczenia, czy wybrany zostanie taki czy inny rodzaj jedwabiu. Pościel jedwabna z przędzy naturalnej zawsze będzie bardzo miękka, delikatna i bardzo trwała, dzięki temu inwestycja w ten zakup na pewno się opłaci. Trzeba także wziąć pod uwagę, że w sprzedaży znajduje się też tak zwany jedwab sztuczny, pozyskiwany z celulozy, więc jeżeli przed zakupem należy się dokładnie zapoznać z tym, co widnieje na metce, by uniknąć pomyłki.

Dobrze pielęgnowany jedwab wytrzyma w doskonałym stanie wiele lat. Trzeba jedynie pamiętać, by prać go jedynie ręcznie z użyciem bardzo delikatnych środków, unikając tarcia oraz suszyć na płasko.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl