Wybór pościeli to znacznie więcej niż poszukiwanie produktu, który będzie swoją stylistyką, wzorem czy kolorem pasował do sypialni. Miła w dotyku, delikatna i bardzo komfortowa pościel to gwarancja dobrego snu. Liczy się także odpowiednia termoregulacja oraz wiele innych właściwości pościeli. Dlaczego pościel jedwabna zdecydowanie przebija swą jakością lubianą i cenioną pościel z bawełny?

pościel jedwabna 180x200 1024x752 - Pościel jedwabna - dlaczego lepsza od bawełnianej

jedwabna pościel - silk.pl

Jedwab a bawełna – którą pościel wybrać?

Dobrą jakościowo pościel z czystej bawełny uważa się za produkt godny polecenia. Taka pościel bawełniana jest dość wytrzymała i stosunkowo niedroga. Poszczególne komplety posiadają naprawdę eleganckie i stylowe wzornictwo i stonowaną kolorystykę, dzięki czemu bawełna nadaje się zarówno do pokoju dziecięcego jak i sypialni osób dorosłych oraz pasuje do każdej aranżacji wnętrza. Ma dość dobre właściwości termoregulacyjne ponieważ jest materiałem naturalnym tak jak pościel jedwabna. Przy porównaniu nawet wysokiej jakości pościeli z bawełny z pościelą jedwabną, ta pierwsza jednak wypada zdecydowanie słabiej.

Jedwab, jeżeli tylko jest odpowiednio prany, znacznie dłużej zachowa swój piękny wygląd i niezmieniony kształt. Ponadto cechuje się lepszymi parametrami termoregulacyjnymi. Lepiej wchłania pot, ale także nie jest mokry podczas użytkowania, co znacznie zwiększa komfort nocny. Chociaż bawełna jest wygodna, to zdecydowanie mniej delikatna niż pościel jedwabna.

Swoiste cechy wyróżniające pościel jedwabną

Z pewnością spośród innych typów pościeli, zdecydowanie pościel jedwabna jest najbardziej miła w dotyku i miękka. Nie da się tego odczucia porównać z niczym. W ciepłych miesiącach roku pozostaje przyjemnie chłodna. Zmniejsza to ilość wybudzeń nocnych, zarówno wśród dorosłych jak i wśród dzieci, a to sprawia, że o poranku użytkownicy tej pościeli czują się rześcy i wypoczęci. W zimie zaś sprawia, że ciało otula przyjemne ciepło, co również przyczynia się do niczym niezmąconego snu. Kolejna cecha pościeli jedwabnej, która zdecydowanie ją wyróżnia to zbawienny wpływ na skórę i włosy. Spanie na jedwabiu pomaga zapobiegać zmarszczkom, ponieważ skóra na twarzy i dekolcie się nie odgniata. Ponadto walory antyalergiczne pościeli oraz jej chłonność sprawiają, że skutecznie wpiera ona walkę z trądzikiem, wysypką czy swędzącą i podrażnioną skórą. Włosy po nocy na jedwabnej pościeli nie są splątane, ale gładkie i łatwe do rozczesania.

Jak widać, chociaż bawełna jest tańsza i łatwiej dostępna, swoimi walorami nie dorówna jedwabiowi. W związku z tym zdecydowanie warto postawić na jeden czy dwa komplety pościeli jedwabnej niż na kilkanaście bawełnianej.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl