100% jedwab morwy jest najlepszym materiałem na pościel, jeśli zależy Ci na wygodzie i zachowaniu piękna i zdrowia. Kontakt z jedwabną poszewką podczas snu korzystnie wpływa na skórę twarzy i pomaga zachować jej świeżość i elastyczność. Włosy są mniej splątane i nie rozdwajają się. Czy Twoja poszewka na poduszkę czyni cię młodszą?

Zachowaj wilgotność skóry. Jedwab jest jedynym materiałem, który zatrzymuje wilgoć na powierzchni skóry. Jedwabne poszewki na poduszki zmniejszają wytwarzanie potu, a także utratę składników odżywczych przez komórki skóry i mieszki włosowe.

Lustrzana powierzchnia jedwabiu działa jak żelazo na twarz, delikatnie wygładzając nierówności i zmarszczki. Gładka powierzchnia sprawia że włosy łatwo się po niej ślizgają, bez przywierania i splątania. Spanie na jedwabnej poszewce nie powoduje nadmiernego napięcia włosów, włosy nie wypadają.

Jedwabne poszewki na poduszki to doskonały wybór dla osób dbających o skórę i starających się zachować jej zdrowie i młodość. Jeśli chcesz zaprezentować naszą poszewkę jako prezent, nie musisz myśleć o pakowaniu, zrobiliśmy to za Ciebie.

W przeciwieństwie do tradycyjnych wypełniaczy do kołder i poduszek, takich jak puch, pióra, wełna, które same w sobie są silnymi alergenami, zawierającymi roztocza, których odchody powodują reakcję alergiczną. Jedwabne poduszki i koce są hipoalergiczne, a roztocza nie rozmnażają się w nich. Potwierdzają to badania, jedwab zawdzięcza tę właściwość białku serycyny (klejowi jedwabiu), którego resztki (3% -5%) pozostają w jedwabiu po umyciu w gorącej wodzie. Białko to zapobiega również pojawieniu się roztoczy. Ze względu na tę właściwość osoby uczulone na roztocze kurzu domowego, bezpieczniej będzie używać pościeli wykonanej z naturalnego jedwabiu. Jedwab nadaje się również dla osób uczulonych na tradycyjne wypełniacze, takie jak puch, pióro, wełna.

Tkanina jedwabna nie jest statyczna, nie przyciąga kurzu, jest szczególnie doceniana przez osoby cierpiące na alergie i choroby oskrzeli. Ponadto jedwabna nić jest pusta w środku i jest w stanie wchłonąć do 30% wilgoci z własnej masy, pozostając suchą w dotyku. Ze względu na dobrą cyrkulację powietrza wilgoć szybko odparowuje. Pozwala to zmniejszyć pocenie i utrzymać normalny poziom PH skóry, co jest szczególnie ważne, skóra jest sucha. Bawełna nie ma podobnej właściwości termoregulacji. Gdy skóra uwalnia wilgoć (pot), bawełna wchłania ją i zaczyna się ochładzać, ciało stymuluje wzrost temperatury skóry, co ponownie prowadzi do pocenia się i utraty wilgoci.

Naturalny jedwab jest włóknem fizjologicznym, jego skład chemiczny jest podobny do budowy ludzkiego włosa. Jedwab składa się w 97% z białek, 3% tłuszczów i wosków, a także 18 aminokwasów, które pozytywnie wpływają na metabolizm człowieka. Jedwab jest nazywany „drugą skórą”. Jedwabna nić ma cylindryczny kształt o bardzo gładkiej powierzchni i charakteryzuje się wyjątkową miękkością i wytrzymałością. Kontakt z ludzką skórą nie powoduje uszkodzeń mechanicznych. Umożliwia to stosowanie produktów jedwabnych przy bardzo poważnych zmianach skórnych, takich jak poparzenia. Jedwabną pościel można polecić osobom cierpiącym na choroby skóry, takie jak atopowe zapalenie skóry, wypryski, trądzik, grzybica skóry, troficzne zaburzenia skóry, łuszczyca, choroby zakaźne skóry i inne.

Nici jedwabne składają się z długich, gładkich włókien, dzięki czemu nie podrażniają wrażliwej skóry. Jedwab wspomaga gojenie i odmładzanie skóry. W jednej fabryce zauważono, że kobiety pracujące z włóknem jedwabiu miały zaskakująco delikatną skórę na rękach. Badania wykazały, że białko zawarte w jedwabiu zatrzymuje siedem razy więcej wilgoci niż inne składniki nawilżające. Śpiąc na jedwabnych poszewkach, pozbędziesz się zmarszczek na twarzy, które pozostawiają od bawełnianej pościeli. Śpiąc na naturalnym jedwabiu i nosząc jedwabne ubrania zauważysz że skóra staje się miękka i młodsza.

Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.
You don't have permission to register