Jedwab to towar luksusowy i dlatego też ma swoja cenę. Wynika ona między innymi z tego, że proces jego pozyskiwania oraz obróbki jest kosztowny. Ponadto takie elementy wyposażenia domu jak prześcieradła jedwabne maja szereg niezwykłych cech, którymi nie mogą się poszczycić inne rodzaje materiałów. Są to między innymi niezwykła miękkość, doskonała termoregulacja i przepuszczalność powietrza oraz antybakteryjność. Niestety na rynku można spotkać wiele podróbek jedwabiu w cenach zbliżonych do oryginału. Jak nie dać się oszukać i w jaki sposób przekonać się, że mamy do czynienia z jedwabiem naturalnym. Dlaczego nie warto inwestować w substytuty?

Podróbka jedwabiu- czy warto kupić ze względu na nieco niższą cenę?

Czasem mamy świadomość tego, że kupujemy sztuczny jedwab, ponieważ sprzedawcy tego nie ukrywają, ale argumentują jego jakość pięknym, gustownym wyglądem. Niestety, sztuczne prześcieradło jedwabne, nawet jeżeli będzie kosztować nieco mniej niż naturalne, nie będzie miało omawianych wyżej właściwości. Tak zwany sztuczny jedwab bowiem powstaje z celulozy. Jednym punktem wspólnym będzie wygląd, a przecież kupując prześcieradło jedwabne nie zależy nam tylko i wyłącznie na luksusowym designie za bardzo wysoką cenę. Kiedy już inwestujemy w towar z półki premium, chcemy, by cechował się bardzo wysoką jakością. Substytuty jedwabiu mimo wysokiej ceny tego nie zapewnią.

Tylko prawdziwe prześcieradła jedwabne mogą nam to dać. Wszelkie podróbki nie będą miały między innymi właściwości antyalergicznych. Trudno będzie także zyskać dzięki nim odpowiednia termoregulację. Nie będą także mogły zapewnić takich funkcji jak dbałość o skórę i włosy. Z całą pewnością nie warto inwestować w sztuczny jedwab. Co jednak, jeżeli nie mamy pewności co do rodzaju materiału, ponieważ nie kupujemy go w sprawdzonym sklepie? Po czym poznać, że mamy do czynienia z celulozą, a nie włóknem pozyskanym dzięki działalności jedwabników?

Jak odróżnić prawdziwy jedwab od podróbki?

Po pierwsze subtelne różnice widać od razu po wyglądzie oraz miękkości. Prawdziwe prześcieradła jedwabne będą lśniły delikatnym, opalizującym blaskiem. Jeżeli mamy już w domu wyroby z jedwabiu, to łatwo zauważyć także różnice w dotyku. Żadna inna tkanina nie będzie tak gładka i miękka. Jeżeli chcemy mieć pewność wyboru, warto na zakupy udać się z własnym skrawkiem jedwabiu, na przykład poszewką, ponieważ dzięki porównaniu wrażenia dotykowego, łatwo można rozpoznać podróbkę.

Druga kwestia to cena. Sztuczny jedwab czasem może być drogi i dlatego jego nieautentyczność będzie można stwierdzić tylko po dotyku i wyglądzie. Zdarza się też, że prześcieradło jedwabne, jednakże nie z jedwabiu produkowanego przez jedwabniki, a z celulozy, będzie tańsze nawet o połowę. Wtedy można mieć od razu pewność, że mamy do czynienia z substytutem. Prawdziwa jakość musi mieć swoją cenę.

Jeżeli zakup już został dokonany lub jeśli otrzymaliśmy prześcieradło jedwabne w prezencie, łatwo można w czasie jego użytkowania przekonać się, czy mamy do czynienia z prawdziwym włóknem jedwabnym czy z celulozą. Ten drugi materiał będzie zdecydowanie gorzej wchłaniał wilgoć, nie da spodziewanego komfortu cieplnego oraz nie będzie antyalergiczny. Stanie się także coś, co nigdy nie zdarza się w przypadku naturalnego jedwabiu, który wygładza włosy i czyni je lśniącymi. Celuloza sprawi, że rano będą one napuszone i naelektryzowane.

Przed ostatecznym wyborem produktu warto sprawdzić więc wiarygodność sklepu, na przykład czytając opinie klientów, którzy już dokonali w nim zakupów. Dzięki temu nie narazimy się na niepotrzebne koszta kupując prześcieradła ze sztucznego jedwabiu, które będą niezwykle niekomfortowe i niepraktyczne w użytkowaniu.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl