Sen jest integralną częścią naszego życia, niezbędną do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania. Praktycznie 1/2 naszego życia spędzamy śpiąc, a tym samym z twarzą i włosami na poszewce. Z tego względu tak ważny jest jej wybór. Zwykle bez zastanowienia do sypialni osób dorosłych jak i dzieci wybiera się produkty bawełniane, znane ze swoich chłonnych właściwości, jednakże decydując się na poszewki jedwabne, można znacznie poprawić nie tylko komfort snu, ale także swoją urodę. Wystarczy zrobić niewielki eksperyment i przez kilka miesięcy spać na poszewce jedwabnej. Jakich zmian można się wtedy spodziewać?

6 pozytywnych zmian wynikających z używania poszewek jedwabnych

  • piękne włosy

Dzięki temu, że poszewki jedwabne mają gładką powierzchnię, podczas tarcia głową podczas snu włosy swobodnie ślizgają się po materiale. Nie puszą się, nie łamią oraz nie wykruszają. Dodatkowo można zauważyć, że zdecydowanie mniej się elektryzują. Rano wystarczy je przeczesać szczotką by zobaczyć jak są gładkie. Poszewka jedwabna jest polecana szczególnie paniom z delikatnymi włosami oraz tym, które je zapuszczają i chcą dbać o ich dobrą kondycję od nasady aż po same końce.

  • mniej zmarszczek

poszewki jedwabne na poduszki - Dlaczego warto zmienić poszewkę bawełnianą na jedwabną

Skóra twarzy i dekoltu ulega zmarszczeniu nie tylko pod wpływem utraty wilgoci, ale także zgniatania podczas snu. Wystarczy spojrzeć na twarz po drzemce na poszewce o niezbyt gładkiej strukturze, na przykład bawełnianej. Wyraźnie widać odciski i zagniecenia, które z czasem będą się utrwalały. Dzięki zupełnie gładkiej poszewce jedwabnej można liczyć na zdecydowanie mniej zmarszczek. Rano na skórze nie ma żadnych nieestetycznych bruzd.

  • zmniejszenie dolegliwości alergicznych

Poszewka to jeden z przedmiotów, który zawiera w sobie wiele alergenów i na kontakt z nimi narażamy się każdej nocy. Pomiędzy włóknami bytują roztocza, pleśń i zarodniki grzybów. Na szczęście używanie poszewki jedwabnej redukuje ilość alergenów, z którymi osoba cierpiąca na stała styczność. Gęsty splot utrudnia bowiem mnożenie się i wnikanie patogenów. To oznacza o wiele spokojniejszą noc, bez nieprzyjemnych dolegliwości, na przykład problemów z oddychaniem.

  • redukcja egzemy

Właściwości antyalergiczne poszewek jedwabnych to także cenna wartość dla osób cierpiących na uciążliwe problemy skórne jak egzema czy nawet trądzik. Kilka tygodni, a nawet dni na jedwabiu sprawi, że zmniejszy się świąd oraz wysypka.

  • koniec z przegrzaniem

Letnie noce na bawełnianej poszewce mogą być bardzo nieprzyjemne. Tymczasem jedwab w lecie przyjemnie chłodzi i zdecydowanie sprawia, że skora twarzy się nie przegrzewa, co skutkuje także zdecydowanie mniejszymi problemami skórnymi, takimi jak potówki czy łojotokowe zapalenie skóry, które nasila się w gorące dni, kiedy twarz się bardziej poci.

  • odpowiednia termoregulacja

Właściwości termoregulacyjne poszewek to jeden z najważniejszych czynników, który powinien decydować o ich wyborze. Poszewki jedwabne to idealna termoregulacja, nie tylko latem, ale także zimą. Doskonale zatrzymują ciepło co oznacza brak nocnych wybudzeń spowodowanych niską temperaturą w sypialni. O każdej porze roku dobrze chłoną wilgoć i szybko schną.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl