Codzienne stosowanie drogich kosmetyków, zabiegów fryzjerskich i wizyty u najlepszych stylistów mogą nie dawać pełnych efektów, jeżeli stale narażamy włosy na zniszczenia w wyniku ocierania o niewłaściwie dobraną poszewkę. Wiele pań zastanawia się, dlaczego ich włosy są zniszczone, mimo, że na co dzień bardzo o nie dbają. Odpowiedzią jest właśnie spanie na poszewce w materiału, który niszczy włosy. Dlatego też fryzjerzy zalecają zmianę poszewki bawełnianej na jedwabną. Dla jakich włosów będzie to zdecydowanym plusem? Można powiedzieć ogólnie, że każda fryzura z tego skorzysta, jednakże są także szczególnie pewne typy włosów, które są znacznie bardziej niż inne podatne na zniszczenia.

Poszewka jedwabna dla włosów rozjaśnianych

Włosy rozjaśniane są szczególnie podatne na uszkodzenia, ponieważ ich struktura została już osłabiona poprzez użycie agresywnego środka utleniającego. Poprzez codzienne, stałe pocieranie nimi o poszewkę, narażone są na załamania i wypadanie. W rezultacie może dojść do tego, że końce włosów będą pokruszone i jeżeli kobieta będzie chciała je zapuszczać, to nie będzie zauważała ich wzrostu. Dlatego panie, które regularnie podają włosy rozjaśnianiu, powinny zastanowić się, czy dobrym pomysłem nie będzie wymiana poszewki na jedwabną, która jest niezwykle miękka i śliska.

Włosy puszące się i wymagające prostowania - dlaczego warto zainwestować w jedwab?

Przede wszystkim dlatego, że śpiąc na innych typach materiału, pogarsza się jeszcze bardziej stan włosów, które mają tendencją do puszenia się i są wysoko porowate. Rano wyglądają tak, że trzeba je prostować. Natomiast spanie na poszewce jedwabnej sprawia, że naturalnie się one wygładzają. Oczywiście nie dzieje się to z dnia na dzień, jednakże im szybciej wymienimy poszewkę na miękki, bardzo delikatny i śliski jedwab, tym zdecydowanie lepiej będą się prezentować włosy każdego dnia. Wtedy istnieje zdecydowanie większa szansa, że nie będzie konieczności codziennego używania prostownicy. Wystarczy na przykład wygładzenie za pomocą serum i przeczesanie szczotką.

Poszewki jedwabne a włosy cienkie i wypadające?

Wystarczy wyobrazić sobie, co muszą znosić włosy, które są z natury cienkie, słabe i mają tendencję do wypadania, kiedy stale ocierają się w nocy o niezbyt delikatną podszewkę. Aby zminimalizować ryzyko dalszych uszkodzeń oraz sprawić, że o wiele mniej włosów będzie można znaleźć rano na poszewce, ponieważ zostaną one wyszarpane mechanicznie, warto zmienić stare poszewki na poduszki jedwabne.

Warto także wspomnieć o tym, że to dobry wybór w przypadku zapuszczania włosów, które zostały obcięte z tego powodu, że były zniszczone zabiegami fryzjerskimi czy stylizacjami na gorąco. W zasadzie nie ma chyba typu włosa, który by nie skorzystał z miękkości i delikatności jedwabiu, jednakże o te słabe i zniszczone należy zadbać szczególnie, by faktycznie stosowanie drogich kosmetyków miało sens. Inwestycja w poszewki jedwabne w takim wypadku to zdecydowanie lepszy zabieg niż kupowanie kolejnej drogiej maski do włosów, czy korzystanie z zabiegu chemicznego prostowania. Warto raz kupić poszewkę z jedwabiu i korzystać przez lata z właściwości materiału oferowanego nam przez naturę dla zdrowia naszych włosów.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl