To niezwykłe, że materiał, na którym śpimy, może przyczynić się do poprawienia zdrowia i urody. Jest tak w przypadku naturalnego jedwabiu, który powstaje na bazie białka zwierzęcego, czyli przędzy pozyskanej od jedwabnika, żerującego na morwie lub dębię. Jedwab nawilża skórę, czyni włosy lśniącymi, ale to nie wszystko. Żadne inne rodzaje pościeli czy też prześcieradeł nie mają takich właściwości jak te jedwabne. Z tego względu inwestycja w tego rodzaju prześcieradła to najlepszy i najważniejszy zakup do sypialni.

Na bóle i napięcie mięśni

Po całym dniu ciężkiej i stresującej pracy zwykle kładziemy się do łóżka spięci i zdenerwowani. Może to doprowadzić nawet do niezidentyfikowanego bólu mięśni, który ma właśnie podłoże stresowe. Takie napięcie nieraz jest nawet nieuświadomione, ale utrudnia zasypianie i powoduje na przykład dokuczliwe bóle głowy. Dotyk miękkiego i niezwykle delikatnego luksusowego prześcieradła, które szybko nabiera temperatury ciała człowieka i przyjemnie grzeje w zimie lub chłodzi w lecie sprawia, że mięśnie mogą się znacznie szybciej zrelaksować i ich napięcie znacznie spada. To oznacza, że rano budzimy się bez żadnych nieprzyjemnych dolegliwości, pełni energii i gotowi do nowego dnia.

Dolegliwości alergiczne pokonane

Prześcieradła jedwabne mają jeszcze jedną ciekawą właściwość. Nie są podatne na namnażanie się w nich alergenów, takich jak zarodniki, pleśni, grzybów czy roztocza. Dzieje się tak ze względu na ścisłe ułożenie włókien jedwabiu, które uniemożliwia wnikaniu patogenów i kurzu w głąb. Z tego właśnie względu prześcieradła jedwabne powinny być stosowane w sypialni dzieci, ale także osób dorosłych, zmagających się z alergiami wziewnymi, kontaktowymi czy też nawet astmą. Dla pewności, że prześcieradło jest w pełni higieniczne, wystarczy je raz w tygodniu delikatnie prać w misce z wodą i odrobiną octu białego, a jeżeli ma jakieś plamy to również łyżką płatków mydlanych. Po wypłukaniu w czystej wodzie i wysuszeniu można znowu cieszyć się czystym prześcieradłem, wolnym od naturalnie złuszczającego się naskórka lub potu, który jedwab doskonale wchłania.

Problemy skórne

Wysypki, trądzik czy też inne problemy skórne o wiele skuteczniej się leczą, jeżeli śpi się na prześcieradle jedwabnym. Dzięki swoim właściwościom przyjaznym dla ludzkiej skóry koi i sprawia, że objawy co dnia stają się coraz słabsze. Im dłużej śpi się na takim materiale, tym większą można odczuć ulgę. Prześcieradło jedwabne również doskonale wspomaga leczenie trądziku młodych i dorosłych, czy też skóry łojotokowej i atopowej. Dodatkowo jedwab pozwala znacznie ograniczyć powstawanie zmarszczek, na przykład na dekolcie. Dzieje się tak ze względu na jego niezwykłą miękkość, która sprawia, że skóra nie ma szansy nabyć odgnieceń z czasem utrwalających się i tworzących trwałe zmarszczki. Niestety kiedy takie zmarszczki pojawią się na dekolcie, trudno jest z nimi walczyć kremami czy nawet zabiegami kosmetycznymi, więc najlepiej im zapobiegać już od młodości.

Podsumowując, prześcieradła jedwabne to nie tylko niezwykła wygoda i poczucie luksusu, ale także zdrowsza skóra i zmniejszenie dolegliwości ze strony układu oddechowego czy też mięśni. Oczywiście użytkownicy, którym zależy na wysokiej jakości produktu, również będą zadowoleni z wyrobów jedwabnych.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl