Poszewki jedwabne to nie tylko luksusowe i komfortowe wyposażenie wnętrza sypialni, ale także sposób na zdrowy sen. Tkaninę jedwabną szczególnie cenią sobie panie, które dbają o zdrowie skóry i włosów. Taka poszewka zapobiega odgnieceniom powstałym przez sen na skórze. Kiedy te zmarszczki się utrwalą, powstają nieestetyczne, głębokie bruzdy. Delikatność poszewek jedwabnych przeciwdziała temu zjawisku. Podobnie dobroczynnie jedwab działa na włosy wygładzając je i dodając blasku. Jedwab jest materiałem, który plasuje się w górnej puli cenowej. Z tego względu należy o niego dbać umiejętnie i w taki sposób, by poszewki wyglądały jak najdłużej nieskazitelnie. Jak to robić?

poduszka jedwabna - Co zrobić, by poszewki jedwabne na długo zachowały swój urok?
poduszka jedwab morwowy

Poszewki jedwabne – pranie i suszenie

Przede wszystkim zaleca się regularne wietrzenie jedwabiu. To zapewni mu odświeżenie i usunie ewentualne roztocza, których materiał zresztą nie gromadzi zbyt wiele. Wietrzenie więc nie musi być częste. Warto to jednak robić od czasu do czasu, ponieważ zdecydowanie lepiej się śpi na poszewce, która miała kontakt ze świeżym powietrzem. Do wietrzenia poszewek jedwabnych trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Nie może ono być zbytnio nasłonecznione, ponieważ wtedy materiał może ulec wyblaknięciu. Należy także unikać wieszania jedwabiu w miejscach o sporej wilgoci w powietrzu. Musi być ono po prostu delikatnie przewiewne.

Poszewki jedwabne podczas snu w naturalny sposób ulegają zabrudzeniu. Nie wolno ich wtedy wrzucać do pralki, nawet jeżeli posiada ona program do prania jedwabiu. Tkanina może się zniszczyć przez to, że będzie wielokrotnie obracana w bębnie. Najlepiej przygotować miskę z chłodną wodą i specjalny preparat do prania lnu lub płatki mydlane. Poszewkę należy jedynie delikatnie namoczyć i przesuwać w wodzie w żadnym wypadku nie przewracając zbyt mocno ani nie trąc, ponieważ w taki sposób może ona ulec zniszczeniu. Poszewki jedwabnej nie wolno także ugniatać ani wyciskać z nadmiaru wody. Uprany materiał wyjmujemy i pozwalamy lekko wodzie obciec, zaś następnie trzeba rozłożyć go na płasko na ręczniku w przewiewnym miejscu. Dzięki temu wyschnie tak, że nie będzie potrzebne prasowanie, które także jest ryzykowne w przypadku tkaniny jedwabnej.

Regularnie i odpowiednio prane poszewki jedwabne na długo zachowują swój piękny kolor i kształt. Najlepiej wyposażyć się od razu w co najmniej dwie, by kiedy jedna z nich powoli schnie, druga mogła być już w użyciu dla pięknych włosów i cery.

Sklep w trakcie budowy. Aktualna oferta Allegro

https://allegro.pl/uzytkownik/silkpl